درمان آب مروارید در طب سنتی ایران

آب مروارید یکی از بیماریهای شایع چشمی است که باعث کاهش حدت بینایی می شود. این بیماری برای حکمای طب سنتی ایران نیز شناخته شده است.


چه آبی بنوشیم؟

بر اساس آموزه‌های طب سنتی ایران، بهتر است افراد در زمان تشنگی، کمی در خوردن آب صبر کنند و با اطمینان از حقیقی بودن تشنگی خود، آب بنوشند.


چگونه دختردار شویم؟

«چگونه دختردار شویم؟» یا «چگ.نه پسردار شویم؟» یکی از سوالات رایج مراجعه کنندگان به مراکز طب سنتی است. در منابع طب سنتی و در مطالعات طب رایج مواردی را بیان نموده اند که احتمال دختردار شدن را افزایش می دهد.


روش تهیه آبغورا آشی و فواید خوردن آن

آبغورا آشی یا بامادورآشی از غذاهای بومی آذربایجان شرقی است که از آشهای بدون گوشت و از گروه مزوره ها در طب سنتی به حساب می آید.


بابونه؛ از ضعف معده تا ضعف سیستم عصبی

مطابق با مرجع کمیسیون E استفاده از بابونه در موارد سرفه، برونشیت، تب و سرماخوردگی، التهابات پوستی، التهاب دهان و گلو، مستعد بودن به عفونت، جراحات و سوختگی، پیشنهاد شده است.


اسطوخودوس؛ خواب آوری که اعصاب را ضعیف نمی کند!

داروهاى خواب آوری که امروزه در عظیم ترین کارخانه هاى داروسازى دنیا ساخته مى شوند، علاوه بر اینکه خواب مصنوعى ناراحت کننده ایجاد مى کنند، ضعیف کننده اعصاب هم هستند، ولى ...


خاکشیر؛ از درمان ضعف معده تا قطع خونریزی بواسیر

دانه های کوچک خاکشیر برای اکثر ایرانیان شناخته شده و تجربه شده است. ولی بسیاری از آنان از اثرات درمانی این دانه های کوچک غافلند مثلا ...


سماق، افزودنی غذایی مناسب برای دیابت و فشارخون

سماق از افزودنی های غذایی پرمصرفی است که سر سفره بسیاری از ایرانیان یافت می شود ...


چگونه از انجبر داروی خلط آور بسازیم

انجیر از میوه های مناسب برای بیماریهای تنفسی است که ...